Hülya Sarı

Fashion photography

IBB Sergisi

HÜLYA SARI RESİM SERGİSİ 6-20 NİSAN 2010

İ.B.Ş.B TAKSİM SANAT GALERİSİ’nde dördüncü kişisel sergisini açan ressam son dönem çalışmalarında farklı özgün tarzını sanatseverlere sunuyor. Soyutlanmış peyzaj ve naturmortlarını sembolleşmiş tekneleriyle bütünleştiren HÜLYA SARI sergisinin özgür anlatımında tema olarak da özgürlüğü tuvale aktarıyor.

Resimlerinde soyutlanmış gerçekliklerin fantastik anlatımları özgürlük kavramının toplumsal olarak zaman ve mekan dışında içselliğimize sıkıştırılmış bireysel değerimiz olduğunu vurgulamaya çalışıyor. Sonsuz özgürlüğün, sonsuz sorumlulukların olması, yaşamın her alanı ve anında bizi sınırlarken ressam özgürlük kavramını ince hat ve çizgilerle her imgesinde engeli belirleyici olarak kullanmışken renklerinde ise sınır tanımamıştır (ya da tanımıyor).

Bütün engellerine rağmen, tarihiyle dünyanın en önemli kültür şehirlerinden biri olduğuna inandığı İSTANBUL’un resimlerinde mekanın kaosunu anlatan ve zamanın yetmediği fakat yine de fiziksel ve ruhsal gücünün uyanmak istemediğimiz bir rüya olması çalışmalara ayrı bir fantastik öğe katıyor.

İsimsiz sergisinde isimsiz kalan bütün duyguların, düşüncelerin anlam ve ifade kazanmasını istediği için izleyiciyi de özgür bırakan HÜLYA SARI sergisini Pazar günleri hariç her gün 10:00-19:00 arası izleyebilirsiniz.